Spoločnosť GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA si namontovala svoju 3. inštaláciu mobilného paletového regálu

  • gardentrade1
  • gardentrade2
  • gardentrade3
  • gardentrade4

Spoločnosť GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA si namontovala svoju 3. inštaláciu mobilného paletového regálu

Pokračujúce rozširovanie spoločnosti Garden Trade požadovalo vyššiu skladovaciu kapacitu, takže kontaktovali spoločnosť Dexion, aby im poskytla riešenia a poradenstvo.

Ich zvolené riešenie kompletne vyrobila, dodala a nainštalovala spoločnosť Dexion a zahŕňalo 3 bloky mobilných paletových regálov MOVO, ktoré zabezpečujú približne 5000 miest pre paletizované tovary.

Od roku 1998 pokračoval rast značky GIARDINO, pričom sa stávala silnou domácou značkou v oblasti spotrebiteľského záhradníctva. V súčasnosti predstavuje spoločnosť GARDEN TRADE INTERNATIONAL BVBA vedúcu spoločnosť na trhu plotových produktov v Belgicku a dosahuje obrat 12 miliónov euro z predaja v rámci Belgicka, pričom dodáva tovary do krajín v Európe a mimo nej.

Požiadavka

V roku 1997 sa nainštaloval v spoločnosti Garden Trade ich prvý systém mobilných paletových regálov v sklade s rozlohou 1600 m2.  

Z dôvodu trhového rastu a zvyšujúcej sa pracovnej sily spoločnosť rýchlo prerástla svoje priestory a začiatkom roku 2005 sa otvoril druhý sklad s rozlohou 3700 m2.

Spoločnosť Garden Trade pokračovala vo svojom raste a o 6 rokov neskôr bol potrebný tretí sklad. Avšak na základe projekcií a ich skúseností s nepretržitým rastom sa rozhodli plánovať do budúcnosti a kontaktovali spoločnosť Dexion, aby prediskutovali zabezpečenie ich skladovacích požiadaviek do budúcnosti.

Riešenie 

Spoločnosť Dexion navrhla radikálny koncept pre prípravu budúceho rastu, ktorým bola inštalácia koľají pre mobilné paletové regály s vysokou hustotou, ktoré ešte nasledujúcich niekoľko rokov nebudú potrebné. Medzičasom sa v ich novom sklade postavili štandardné paletové regále, aby zabezpečili dodatočný skladovací priestor pre ich spoločnosť.

Až v roku 2014 potrebovala spoločnosť Garden Trade po ďalšej expanzii viac skladovacieho priestoru. Bol to rok, kedy sa vrátila spoločnosť Dexion a v súlade s predpoveďou v roku 2010 začala premieňať statické regále na mobilné paletové regále, pričom využila pôvodné regále a v prípade potreby pridala nové, ktoré umiestnila na mobilné základne MOVO. Práca sa vykonávala v 3 fázach s veľmi malým narušením každodenného podnikania, ako napríklad skladovanie a vyzdvihovanie tovarov. Inštalácia po uvedení do prevádzky zdvojnásobila skladovaciu kapacitu spoločnosti Garden Trade v rámci rovnakého skladu, ktorý je ich domovom od roku 2010.

Technické údaje

O 25 rokov neskôr má teraz spoločnosť skladovací priestor dosahujúci 11 000 m² a pozostávajúci z troch blokov mobilných paletových regálov MOVO značky Dexion, ktoré dokážu uskladniť celkovo približne 5000 paliet tovarov.

MOVO predstavovalo zvolené riešenie pre značku GIARDINO, pretože im poskytovalo nasledujúce výhody: 

  • MOVO sa dalo integrovať do ich WMS, čím sa umožnilo rýchle vyzdvihovanie
  • MOVO sa dá obsluhovať z kabíny vysokozdvižného vozíka alebo z WMS, t. j. nasledujúca ulička sa otvorí po vyzdvihnutí položky v poradí.
  • Uličky MOVO dosahujú dĺžku až 27 metrov
  • Na úplnom konci sa nachádza chodba pre prístup ľudí za účelom núdzového prístupu k východom.
  • Regál sa otvorí v súlade s prístupom určitého vozidla, keď sa vypne protipožiarny alarm.