Skladovanie v mrazenom stave zachováva čerstvosť mäsa v skladových priestoroch spoločnosti HahkaWay - Dexion Potravinársky priemysel - Dexion

Skladovanie v mrazenom stave zachováva čerstvosť mäsa v skladových priestoroch spoločnosti HahkaWay

  • HahkaWay_2
  • HahkaWay_1
  • HahkaWay_3
  • HahkaWay_4

Skladovanie v mrazenom stave zachováva čerstvosť mäsa v skladových priestoroch spoločnosti HahkaWay

Spoločnosť HahkaWay Ltd poskytuje svojim zákazníkom logistické služby pre mrazené produkty. Produkty sa skladujú na našich paletových regáloch pri konštantnej teplote -25 ºC v záujme zachovania náležitého stavu skladovaných potravín.

Pred výstavbou tejto budovy v krajine existovalo mnoho skladov, ktoré sa zameriavali na uskladňovanie mrazených produktov. Spoločnosť si zaumienila racionalizovať logistiku a spracovanie surových materiálov, čím vo výsledku ušetrila mnoho kilometrov zbytočnej prepravy a súčasne nemalý objem spotrebovanej energie.

Logistické centrum bolo navrhnuté a implementované spoločnosťou Constructor Finland Oy.  Správa priestoru a paletové skladovanie sa využíva efektívnym spôsobom, pričom sa vďaka riešeniu paletových regálov MOVO Mobile podarilo minimalizovať rozmery uličiek.

Mobilné paletové regály sú umiestnené po oboch stranách skladu s centrálnou uličkou uprostred. Následne rozlišujeme osem samostatných skupín mobilných paletových regálov so štyrmi alebo piatimi mobilnými základňami/vozíkmi, z ktorých každý má dĺžku 28 metrov. Pri vchode do skladu nájdeme dva dopravníky na prepravu tovarov z mraziarenského uskladnenia von k transportnému terminálu.

Nízka skladovacia teplota udržiava potraviny a ingrediencie čerstvé. Teplota mraziarenského uskladnenia sa konštantne udržiava na hodnote -25 stupňov Celzia. Dva počítačové systému zabezpečujú, že teplota zostáva na konštantnej hodnote -25 °C. Kým tepelný efekt svetla sa minimalizuje tým, že svetlá sa rozsvietia len pri otvorení uličky v mobilnom policovom regáli, ostatná časť haly zostáva v tme.

Výška

9,3 m

Počet paletových pozícií

16 000 ks

Záťažová kapacity na jednu paletu

200 – 1000 kg

Dĺžka vozíka

28 m

Záťažová kapacita vozíka

240 t

Ovládanie

IFM Ecomat

  

Spoločnosť HahkaWay Ltd sa zameriava na poskytovanie logistických služieb, pričom v rámci svojich prevádzok využíva najmodernejšie technológie, aby všetky dodávky prebiehali v želaný čas a na požadovanom mieste. Jej služby pokrývajú celý logistický reťazec, od vyzdvihnutia cez balenie, skladovanie až po prepravu k miestu kontroly objednávok a fakturáciu. Kapacita mraziarenského logistického centra spoločnosť HahkaWay robí z tejto prevádzky najväčšie mraziarenské skladové stredisko na báze mobilných regálov v celom Fínsku. Produkty zákazníkov sa zmrazia a následne uskladnia v sklade.