Din Bil, Švédsko - Dexion Referencie z oblasti automobilového priemyslu - Dexion

Din Bil, Švédsko

  • DinBil-Sweden
  • DinBil-Sweden3

Din Bil, Švédsko - Dexion Referencie z oblasti automobilového priemyslu

Najväčšia severská predajná a servisná jednotka spoločnosti Audi, ktorá sídli v meste Gothenburg, skladuje mechanické náradie v automatickom skladovacom stroji Constructor Tornado. Systém uchováva náradie v dobrom stave a ušetrený priestor im umožnil vytvoriť dodatočný servisný bod.

Pôvodnou motiváciou spoločnosti Din Bil na zakúpenie automatického skladovacieho systému bolo ušetriť podlahový priestor. Teraz sa náradie skladuje vo zdvižnom systéme Tornado, ktorý je 6,5 metra vysoký a 4 metre široký.

„Automatický systém nám umožnil pridať nový servisný bod do opravárenskej dielne. Výsledkom zvýšenia celkovej skladovacej kapacity sa skrátili sa prestoje, dokážeme vykonať denne servis ďalších 4-5 vozidiel,“ poznamenal manažér opravárenskej dielne Mats Lindblad.

Všetkých 1 300 kusov náradia v opravárenskej dielni sa pred výrobou systému Tornado zmeralo a odvážilo. „Pretože sme vedeli počet, veľkosť a hmotnosť položiek na uskladnenie, boli sme schopní optimalizovať systém Tornado, aby vyhovoval potrebám zákazníka. Systém obsahuje 48 paliet, pričom každá z nich má kapacitu 300 kg,“ hovorí Stefan Lindh, manažér zodpovedný za automatické skladovacie systémy v spoločnosti Constructor Finland.

Čistotu a štýlovosť prostredia v značnej miere ovplyvnil fakt, že na podlahe a na stenách sa nenachádza žiadne náradie. Náradie sa doslovne nachádza len v rukách mechanikov. Mechanik, ktorý potrebuje náradie, jednoducho prejde k automatickému systému, objedná si náradie a zarezervuje si ho. Po ukončení práce, mechanik okamžite vráti náradie do systému. Ak iní mechanici potrebujú to isté náradie, vedia hneď zistiť u koho sa nachádza.

„Máme 15 mechanikov. Automatický systém šetrí ich čas, pretože nemusia tráviť čas hľadaním náradia,“ hovorí Lindblad.

„Toto je autorizované servisné stredisko značky Audi. Stredisko musí vyhovovať všetkým kritériám, ktoré si stanovil klient. Vybavenie, interiér a výber náradia musia byť v súlade s pokynmi spoločnosti Audi. Z tohto dôvodu je dokonca aj systém Tornádo zafarbený vo farbách značky Audi,“ hovorí riaditeľ značky Håkan Bodeklint.

Spoločnosť Din Bil Sverige AB predstavuje dcérsku spoločnosť spoločnosti Volkswagen, ktorá predáva a vykonáva servis vozidiel značiek Volkswagen, Audi, Porsche, Seat a Škoda. Predajné a servisné činnosti značky Audi sa nachádzajú v samostatnej budove s farbami Audi, a to v súlade so stratégiou značky. Všetky v štýlovej čiernej a sivej farbe, a to vrátane skladovacieho systému Tornado.