Bin2bil, Dánsko - Dexion Referencie z oblasti automobilového priemyslu - Dexion

Bin2bil, Dánsko

  • Bin2Bil1
  • Bin2Bil
  • Bin2Bil2
  • Bin2Bil3

Bin2bil, Dánsko - Dexion Referencie z oblasti automobilového priemyslu

Keď spoločnosť Bin2bil rozširovala svoje podnikanie o nové značky vozidiel, rozhodla sa, že sa presťahuje na nové miesto a postaví novú centrálu. Toto nové miesto spojilo dve predchádzajúce spoločnosti do jednej, spolu s ďalšími novými výzvami a príležitosťami.

Nový sklad bol plánovaný podľa filozofie ŠTÍHLEHO stavu skladu a ponúka náhradné diely, servisné súpravy, pneumatiky a náradie pre 5 rôznych značiek vozidiel: Ford, Mazda, Volvo, Renault a Dacia.

Manažér opravárenskej dielne Kristian Haubjerg hovorí: „Na inšpiráciu sme si boli pozrieť novovybudované garáže. V podstate sme chceli viac policového miesta, ktoré odráža naše skladovacie riešenie. Rozhodli sme sa zatriediť skladovanie podľa typu položky, čo znamená, že olejové filtre a vzduchové filtre atď. sa budú skladovať spolu, a to bez ohľadu na značku. Avšak pre každé pravidlo platia výnimky. Všetky naše náhradné diely sa skladujú spoločne, a to kompletne na základe princípov ŠTÍHLEHO skladu. Vyskladňovanie musí prebiehať rýchlo, bez nadmerného času potrebného na prechádzanie medzi priestormi a policami.“

Zamestnanci spoločnosti Bin2bil sa dlhý čas pripravovali na presťahovanie skladu do nových priestorov. Bolo potrebné zatriediť všetky náhradné diely, zároveň sa musel brať ohľad na princípy ŠTÍHLEHO skladu, a ich aplikácie v nových priestoroch.

Kristian Haubjerg usudzuje: „Pri tak veľkom projekte ako tento sme prirodzene obdržali návrhy a ceny od iných dodávateľov. Pre nás bolo dôležité, aby sme si vybrali profesionálneho partnera a musím priznať, že sme skutočne výborne vzájomne spolupracovali.“

Okrem nových priestorov spoločnosť Bin2bil otvorila samostatný hotel pre pneumatiky, kde sa na paletách skladujú súpravy zimných a letných pneumatík od zákazníkov. Ku všetkým pneumatikám je kedykoľvek 100 % prístup, aby sa rýchlo dali vyzdvihnúť alebo uskladniť. Týmto sa šetrí čas, čo je prospešné nielen pre spoločnosť Bin2bil, ale tiež pre zákazníkov, ktorí si môžu rýchlo vymeniť pneumatiky podľa aktuálnej sezóny.

Fakty o dodaní:

Kapacita políc: 1 302 bežných metrov políc
Zaťaženie na policu: 140 kg/1040 kg – pri rovnomernom rozložení
Kapacita stojanov na pneumatiky: 768 paliet s pneumatikami + 81 europaliet = 3396 kolies
Zaťaženie na paletu: 120 kg/600 kg – pri rovnomernom rozložení