Automobilový priemysel

Rôznorodosť tvarov a veľkostí automobilových dielov, siahajúcich od výfukov až po krehké čelné sklá, robí zo skladovania automobilových súčiastok špecifickú výzvu. Z tohto dôvodu sme vyvinuli špeciálne riešenia, ktoré zjednodušujú skladovanie tohto typu komponentov.

Vyberte svoju oblasť v automobilovom priemysle a uvidíte ako vám môžeme pomôcť

Automobilové dielne
 

Workshop and garage storage solutions 

Inteligentné úložné riešenia a skladovanie náradia

Predajcovia automobilov a náhradných dielov

Automotive Spare parts 

Riešenia pre veľké množstvá, skladovanie malých dielov a objemných predmetov

Výrobcovia automobilov
 

Storage solutions for Automotive Manufacturers 

Skladovacie riešenia pre široký sortiment dielov

 

Naše riešenia pre automobilové dielne vychádzajú z nášho policového systému HI280,ktorý umožňuje ľahko integrovať rozličné prvky skladovacieho príslušenstva do jedného skladovacieho riešenia, ktoré dokonale vyhovuje vašim požiadavkám. Náš skladovací systém HI280 je možné zmontovať najrôznejšími spôsobmi, vďaka čomu sú jeho zmeny, úpravy a rozširovanie mimoriadne jednoduché. V prípade skladovania automobilových dielov vo väčšom rozsahu, napr. v prípade centrálnych skladov pre náhradné diely a automobilové príslušenstvo, môže byť vhodnejšie zvoliť  paletové regály P90.

Riešenia z radu HI280 je možné konfigurovať rôznymi spôsobmi a rozhodnúť sa napríklad pre viacúrovňové verzie alebo umiestnenie na mobilné základne v záujme optimalizácie využitia priestoru. Niekedy je najvýhodnejšie siahnuť po automatizovanom systéme na báze skladovacieho strojového mechanizmu, prípadne po kombinácii strojového mechanizmu a policového systému. Bližšie informácie o konfiguráciách produktov nájdete tu.

Profitujte z našich skúseností, znalostí a bohatého sortimentu produktov. Spolu dokážeme nájsť riešenie, ktoré bude v plnej miere vyhovovať vašim podnikateľským aktivitám!

 • Kompletný sortiment špecializovaného automobilového príslušenstva pre dokonalú podporu vášho podnikania
 • Plná kompatibilita s našimi štandardnými systémami v záujme špičkovej variability a škálovateľnosti
 • Prístup orientovaný na zákazníka so skúsenými poradcami, ktorí vám pomôžu nájsť riešenie šité na mieru vašich potrieb

Drobné diely

Automobilový priemysel sa potýka sa množstvom škatúľ a drobných dielov, ktoré si vyžadujú efektívnu manipuláciu a skladovanie. Policový systém HI280 je navrhnutý tak, aby dokázal ponúknuť nespočetné množstvo možností a alternatív, zatiaľ čo naše automatizované skladové zariadenia prinášajú špičkovú efektívnosť uskladnenia drobných dielov. Spoločnosť Dexion má v ponuke aj kompletný sortiment plastových košov plne kompatibilných s policovým systémom HI280 a skladovacími strojovými mechanizmami v záujme zabezpečenia vyššieho počtu výberových lokalít a zjednodušenia manipulácie s drobnými komponentmi.

 • Možnosť prispôsobenia políc prostredníctvom uskladňovacích košov a rôznych predeľovacích prvkov
 • Integrované zásuvkové riešenia s posuvnými predeľovacími prvkami
 • Rýchle a efektívne automatizované skladovanie s košmi, predeľovacími prvkami a asistenčným výberovým príslušenstvom

Možnosti konfigurácie:


Vešanie predmetov

V rámci policového systému HI280 máte k dispozícii hneď niekoľko rôznych alternatív na závesné uskladňovanie tovarov. Jedným z vhodných riešení je zavesiť ich na kolíky na jeden z mnohých dostupných panelov, a tým skombinovať náležitú prehľadnosť s kompaktným uskladnením. Ďalšou možnosťou je použitie konvenčnejšieho koľajničkového uskladnenia v závislosti od veľkosti komponentov.

 • Automobilové rohože, vyrobené z tkaniny či gumy, sa často dodávajú so závesným očkom, a preto sa ľahko skladujú na koľajničke.
 • Či už v danom momente hľadáte remene ventilátorov alebo stierače, závesné riešenia s veľkými kolíkmi poskytujú dobrú prehľadnosť a umožnia vám okamžite nájsť tú správnu položku.
Možnosti konfigurácie:

Rozmerné predmety

Mnohé automobilové diely sú rozmerné a nekonvenčne tvarované a nie sú vôbec vhodné na bežné skladovanie. Na tieto účely sú nevyhnutné špeciálne riešenia. S rôznorodým automobilovým príslušenstvom určeným pre skladovací systém HI280 sa výrazne zjednoduší skladovanie výfukov, čelných skiel a častí karosérie.

Prípadne prečo nepoužiť skladovací strojový mechanizmus? Naše strojové mechanizmy sú vďaka prispôsobiteľným odkladacím vaničkám ideálne na skladovanie dielov s neštandardnými tvarmi. Spoločnosť Dexion vám na základe vašich individuálnych požiadaviek zabezpečí riešenie, ktoré je priestorovo efektívne, bezpečné a súčasne zabezpečuje jednoduchosť výberu.

 • Efektívne skladovanie výfukov
 • Bezpečné riešenia s jednoduchou manipuláciou pre automobilové sklá a čelné sklá
 • Skladovanie rozmerných dielov a dielov citlivých na nárazy určených pre karosériu vozidiel, ako sú automobilové kapoty, dvere a blatníky

Možnosti konfigurácie:


Náradie

V súčasnosti servis a oprava automobilov vyžaduje najrôznejšie špecializované náradie v najrôznejších veľkostiach, nezvyčajných tvaroch a s vysokou obstarávacou cenou. Inštaláciou automatizovaného skladovacieho riešenia od spoločnosti Dexion môžete zlepšiť spôsob skladovania a manipulácie s náradím. Dokážeme vám ponúknuť riešenie, v rámci ktorého sa náradie organizovaným spôsobom uskladňuje na jednom centrálnom a ľahko prístupnom mieste za súčasného zvýšenia bezpečnosti a dostupnosti. Pravidelnejšie používané náradie sa jednoducho uskladní v policovom systéme HI280.

 • Centralizované a bezpečné skladovanie náradia v skladovacích zariadeniach
 • Integrované policové zásuvky a panely na náradie pre systém HI280
Možnosti konfigurácie:

Ťažké predmety

Ťažké komponenty vyžadujú náležité riešenia, aby ich bolo možné bezpečne skladovať a ľahko spravovať. Systém HI280 ponúka špeciálne police, ktoré dokážu uniesť záťaž ťažkých automobilových komponentov:

 • Mriežkované police na skladovanie produktov s vysokou bodovou záťažou, ako sú automobilové akumulátory
 • Vystužené police pre nešpecificky ťažké predmety

Možnosti konfigurácie:


Pneumatiky a ráfy kolies

Primárnym cieľom pri skladovaní pneumatík je dosiahnuť uskladnenie čo najväčšieho počtu pneumatík v rámci dostupného priestoru bez znehodnotenia ich akosti. Spoločnosť Dexion poskytuje kompletný sortiment riešení na uskladnenie pneumatík so zameraním na priestorovú úspornosť, kvalitu a náležitú ergonómiu.

Systémy na skladovanie pneumatík od spoločnosti Dexion sú vhodné na vertikálne aj horizontálne uskladnenie pneumatík, či už v samostatnom alebo súbornom prevedení.

Podrobnejšie informácie o riešenia na uskladnenie pneumatík nájdete tu.


Flammable products

Th

Horľavé produkty

V automobilovom priemysle sa využíva množstvo kvapalín a iných horľavín. V mnohých prípadoch si tieto materiály vyžadujú použitie špecializovaných uskladňovacích riešení v záujme zvýšenej bezpečnosti. V spolupráci so zákazníkom dokážeme nájsť najvhodnejšie riešenie na uskladnenie týchto produktov.

 • Integrácia protipožiarnych rozprašovačov
 • Otvorené police v súlade s poistnými a protipožiarnymi nariadeniami
 • Skrine na uskladnenie rozpúšťadiel

Možnosti konfigurácie:


Hodnotné a citlivé diely

Sú situácie, keď potrebujete uskladniť produkty, ktoré sú citlivé alebo mimoriadne hodnotné, ako sú napríklad marketingové materiály, náradie alebo niektoré elektronické komponenty. Umiestnením týchto produktov do skriňového zásobníka systému HI280 zvýšite bezpečnosť a zároveň zabránite prístupu prachu a nečistôt. V záujme zvýšenej bezpečnosti a bohatších možností monitorovania je možné použiť skladovací strojový mechanizmus. Ak sú predmetné výrobky citlivé na elektrostatické výboje, k dispozícii máte kompletný sortiment plastových košov, ktoré eliminujú tento problém.

 • Široký sortiment riešení na ochranu proti odcudzeniu a zabránenie prístupu prachu
 • Riešenia s ochranou pred ESD pre citlivé diely

Možnosti konfigurácie:


Riešenia na vyberanie

V situáciách, keď potrebujete zefektívniť procesy vyberania, či už v záujme zvýšenia ergonómie, zabezpečenia vyššieho počtu výberových lokalít alebo na podporu vyberania podľa schémy FIFO, je spoločnosť Dexion pripravená predložiť vám návrh a realizovať inštaláciu optimálneho riešenia.

 • Vyťahovacie jednotky pre palety zdokonaľujú využívanie dostupného priestoru a zvyšujú mieru ergonómie
 • Regály Carton-flow na podporu vyberania podľa schémy FIFO

Možnosti konfigurácie:


Dlhé tovary

Automobilové diely, ako sú odliatky, rúry a platničkové pružiny, je možné klasifikovať do kategórie dlhých tovarov. Na efektívne skladovanie týchto dielov budete potrebovať špeciálne riešenia. Niektoré diely sa najlepšie skladujú vo vertikálnej polohe v záujme jednoduchého prístupu a dobrej prehľadnosti, zatiaľ čo iné je potrebné uskladniť v horizontálnej polohe, aby nedošlo k poškodeniu alebo ohnutiu.

Možnosti konfigurácie:


Brožúra pre automobilový priemysel:

Ďalšie informácie:

 +421 24 02 59 110

 Zaslať e-mail

 

Zaregistrujte sa, ak chcete odoberať spravodaje.