Zdvíhacie systémy TORNADO - Holger Christiansen, Dánsko – Dexion

Holger Christiansen A/S, Dánsko

  • Constructor-Denmark_HC_01
  • Constructor-Denmark_HC_02
  • Constructor-Denmark_HC_03

Holger Christiansen A/S, Dánsko

Spoločnosť Esbjerg Holger Christiansen A/S, ktorá bola založená v roku 1963, sa z regionálneho veľkoobchodníka rozrástla na medzinárodného výrobcu a dodávateľa elektrických komponentov pre automobily. 

Táto spoločnosť dnes zamestnáva viac ako 900 ľudí a je spoločnosťou skupiny BOSCH.

V roku 2004 prijala spoločnosť Holger Christiansen strategické rozhodnutia a postavila sklad, ktorý má v spoločnosti centrálne miesto. Tento sklad bol navrhnutý špeciálne na použitie dvojitých strojov Tornado.

Spoločnosť Holger Christiansen odvtedy pokračuje v investovaní do skladovacích strojov Double Tornado. Po inštalácii prvých šiestich strojov v roku 2004 nainštalovali v roku 2007 ďalšie tri.

Riešenie:

Sklad s rozlohou 400 m2 teraz obsahuje deväť strojov Double Tornado a má priestor na ďalšie tri. Týchto deväť strojov predstavuje ekvivalent 6 750 m2 skladovacieho priestoru s bežným vyberaním. Tieto stroje uvoľnili 300 miest na palety.

Obsluhujúci pracovník vykoná priemerne 120 výberov za hodinu, ale pri určitých typoch usporiadania to môže dosiahnuť hodnotu 170 – 190 výberov za hodinu. Manuálne vyberania môže na porovnanie dosiahnuť hodnotu maximálne 30 – 40 výberov za hodinu. To znamená, že stroje Double Tornado fungujú 3 alebo 4-krát vyššou rýchlosťou, ako je rýchlosť manuálneho výberu. Ďalšou výhodou je lepšia ergonómia s kratšími vzdialenosťami na chôdzu a zníženie chybných výberov na 0,2 %.

Kapacity:}

Výška stroja Double Tornado: 15 metrov
Šírka priehradky: 2 500 mm
Hĺbka priehradky: 820 mm
Počet priehradiek v jednom stroji Double Tornado: 460
Nosnosť jednej priehradky: 300 kg