Novozymes, Denmark

Novozymes, Denmark

  • Novozymes1
  • Novozymes

Novozymes, Denmark

Najväčším svetovým výrobcom enzýmov je dánska spoločnosť Novozymes, ktorá má svojich zákazníkov po celom svete a jej trh zaznamenáva intenzívny rast. Preto je v sklade, v ktorom spoločnosť Constructor pomáha zabezpečovať vysokú mieru bezpečnosti podľa štandardu DS/EN 15635, neustále rušno.

Manažér skladu, Niels Svendsen vysvetľuje: „Poznatok, že bezpečnosť skladu je neustále na optimálnej úrovni, nám dáva pocit istoty. Potom sa môžeme plne sústrediť na praktickú prevádzku skladu. Vedúci tímu, Poul Erik Olsen s úsmevom dodáva: „Nie sme odborníci na skladové riešenia, preto je pre nás dôležité byť v kontakte s expertom, ktorý dôkladne pozná náš sklad.“

„So spoločnosťou Constructor vedieme podnetný dialóg a pokiaľ nastane bezpečnostný problém týkajúci sa našich paletových regálov, ihneď kontaktujeme jej zástupcu. Drobná prasklina alebo malé poškodenie môže na prvý pohľad vyzerať nevinne, no v skutočnosti môže byť nebezpečné a môže sa skončiť zrútením konštrukcie,“ vysvetľuje Niels Svedsen.

„Počas kontrol regálov často dostávame rady, ako lepšie využiť priestor alebo zvýšiť bezpečnosť, napr. prednedávnom sme inštalovali ochranný prvok pred regál, aby sme ho chránili pred nárazmi vozíkov. Jednoduchý a efektívny nápad s dodatočným vystužením v lesklej svetložltej farbe – dá sa len ťažko prehliadnuť,“ vraví Poul Erik Olsen.

„Musíme povedať, že so spoluprácou so spoločnosťou Constructor sme veľmi spokojní,“ dodáva Niels Svendsen. „Pracujeme v rušnom a rizikovom prostredí, v ktorom nás od stropu delí 10 až 12 metrov plných paletových regálov, úzkych uličiek, niekoľkých vysokozdvižných vozíkov a neprestajne aktívneho vybavenia na zdvíhanie paliet,“ vraví Niels Svendsen.